آیا می‌دانید چگونه فضای آشپزخانه‌ی کوچک خود را گسترش دهید؟ در زیر 9 ایده در مورد چگونگی ایجاد فضای ذخیره‌سازی جدید، بهبود گردش کار و ایجاد احساس جادارتربودن آشپزخانتان ارائه شده است.

 

وسایل اضافه را بردارید!

یک پیشخوان خالی مانند نفس در هوای تازه است. وسایل تزئینی را به جز تعداد بسیار کمی را از کانتر آشپزخانتان بردارید، وسایل و تجهیزات مورد استفاده را درکابینت‌های در دسترس‌تر قرار دهید، کاغذهای نامه و کتاب و فیش قبض‌های برق و گاز خود را روی پیشخوان قرار ندهید.

 

استفاده از رنگ

کابینت روشن مانند سفید اولین انتخاب برای بزر‌گتر نشان دادن فضای آشپزخانه شماست.

1 552x400 - 9 راهکار برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانتان

 

استفاده از فضاهای ذخیره‌سازی

استفاده از از ذخیره‌سازهای مفید می‌تواند فضای شما را بزرگتر نشان دهد. کابینت‌‌های مناسب ادویه‌جات، کابینت گوشه‌ای، یا سطل‌های زباله مخصوص زیر کابینت سینک ،کابینت‌های بلند مخصوص وسایل برقی و یا یک کابینت دیواری در بالای یخچال برای جاگیری ظروف‌های بزرگ. همه‌ی این موارد باعث می‌شود وسایل آشپزخانه به جای قرارگیری در پیشخوان آشپزخانه، گرفتن فضای کار شما و شلوغی مضاعف محیط، سر جای خود باشند.

 

شلف

در نظر بگیرید که می‌توانید یک کابینت دیواری را با شلف تعویض کنید، یک نقطه کانونی پر از نور را ایجاد کنید تا دسترسی آسان به ظرف‌های ضروری هنگام کاررا در یک فضای کوچک فراهم نمایید.

dwqdwdfw 372x400 - 9 راهکار برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانتان

 

درب شیشه‌ای

صفحه‌های درب کابینت را با شیشه جایگزین کنید. کابینت با درب‌ شیشه‌ای اجازه می‌دهد تا نور از آن عبور کند و یک احساس جاداربودن را در آشپزخانتان ایجاد کند. مقاوم‌سازی کابینت با درب شیشه‌ای به مهارت چوب کاری نیاز دارد، اما هزینه آن محدود به نصب شیشه خواهد بود. این موردی است که باید هنگام تعویض کابینت، به خاطر داشته باشید.

 

یک دیوار باز کنید

این یک تغییر اساسی است، اما این یکی از محبوب‌ترین اصلاح‌های امروزی است. یک دیوار را برداشته و آن را با شبه جزیره یا جزیره جایگزین کنید. این کل منطقه آشپزخانه را باز می‌کند وبه شما امکان می‌دهد تا با میهمانان دیدار کنید در عین حال آنها را از فضای کاری خود دور نگه دارید و همچنان فضای خصوصی خود را داشته باشید.

sdwsxw 571x400 - 9 راهکار برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانتان

 

از لوازم کوچکتر استفاده کنید

هنگام بازسازی در یک فضای کوچک، به دنبال یخچال و ماشین ظرفشویی باشید که از ابعاد کمتری برخوردار باشد. این مدل‌ها در اروپا رایج است.

 

کابینت‌ها را تا سقف امتداد دهید

احتمالاً قبلاً با مواردی مواجه شدید که بالای کابینت‌های دیواری فضای مناسبی برای گذاشتن ظرف‌های بزرگ و یا شاید وسایل برقی‌ بزرگ که جلوه نامناسبی به آشپزخانتان می‌دهد، است. با امتداد دادن کابینت‌های آشپزخانه تا سقف هم به زیبایی آشپزخانتان اضافه کنید و هم با مخفی کردن وسایل اضافه جلوه ی زیبایی به آشپزخانه خود بدهید.

 

طراحی آشپزخانه خود را در یک فضای مجاور گسترش دهید

آیا در منطقه‌ای مجاور آشپزخانه‌تان یک سالن پذیرایی، اتاق و یا تراس  یا فضای دیگر دارید؟ با استفاده از کابینت‌های مشابه برای ایجاد یک مبلمان، بوفه و یا نیمکت، آن را به عنوان یک پسوند، به آشپزخانه‌‎تان اضافه کنید. این درهم و برهمی ورودی را از بین می‌برد، فضای ذخیره‌سازی لوازم خانگی را که به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند افزایش می‌دهد و یا به گسترش بصری آشپزخانه کمک می‌کند.

ggdfgfgbr 713x400 - 9 راهکار برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *