2 مدل سبک آشپزخانه مدرن : آشپزخانه قلب خانه است، بنابراین در انتخاب طرح و رنگ کابینت باید کاملا مراقب بود.

سبک آشپزخانه مدرن با کابینت‌های رنگ تیره

وقتی صحبت از دنیای مد می‌شود رنگ مشکی را نمی‌توان در نظر نگرفت. به آشپزخانه‌‌های کلاسیکی فکر کنید که هرگز از مد خارج نشدند به عنوان یک مثال ساده‌، می‌توان لباس‌‌هایی که از ترکیب رنگ سفید و مشکی هستند را نام برد.

روند ورود رنگ مشکی در طراحی آشپزخانه تقریبا از سال‌های 2016 تا 2017 شروع شد که طرفداران زیادی پیدا کرد و با گذشت زمان افراد بسیاری خواستار سبک خانه‌های تیره‌تر شدند.

model 01 - 2 مدل سبک آشپزخانه مدرن
2 مدل سبک آشپزخانه مدرن

ما می‌گوییم که یک آشپزخانه با کابینت‌های مشکی، ناراحت کننده و یا مسخره نیست، بلکه همه‌ی اینها بستگی به نحوه‌ی استفاده مناسب، از این رنگ در قسمت‌های مختلف آشپزخانه دارد.

بیایید قبل از انتخاب کابینت با رنگ مشکی به مواردی بپردازیم که باید در نظر گرفت:

استفاده از رنگ مشکی در آشپزخانه همیشه یک انتخاب نمایشی نیست. واقعیت این است که رنگ مشکی با هر رنگ و در هر سبکی می‌تواند ترکیب شود از فضای آشپزخانه با سبک سنتی تا آشپزخانه‌ای مدرن. کابینت‌های مشکی  تقریبا هر طرحی را فوق‌العاده خوب جلوه می‌دهند.

اضافه کردن کابینت با رنگ مشکی به آشپزخانه

مشکل اصلی اضافه کردن رنگ مشکی به آشپزخانه کوچک نشان دادن فضاست بخصوص که آشپزخانه منطقه‌ای پر از کابینت، قفسه و لوازم خانگی است. اما استفاده‌‌ی دقیق از رنگ مشکی در آشپزخانه همراه با نورپردازی به سرعت می‌تواند این ترس را از بین ببرد.

کابینت‌هایی با رنگ تیره به جای بازتاب نور آن‌را جذب می‌کنند. اگر قصد دارید از رنگ مشکی استفاده کنید می‌بایستی آن را با نور زیاد متعادل کنید.

اگر حس می‌کنید رنگ مشکی، رنگی ریسکی است؛ می‌توانید از رنگ خاکستری استفاده نمایید که علاوه بر جلوه دادن به آشپزخانه‌تان با رنگ‌های دیگر نیز در تعادل هست و جلوه‌‌‌ای فوق‌العاده همچون مشکی به آشپزخانه می‌دهد.

model 02 500x400 - 2 مدل سبک آشپزخانه مدرن
2 مدل سبک آشپزخانه مدرن

یک ایده‌ی جالب برای آشپزخانه‌ مدرن ، ترکیب کابینت خاکستری با سطحی از چوب مانند کف یا صفحه کابینت‌هاست که ایده‌ای فوق العاده شیک و مدرن است.

model 03 400x400 - 2 مدل سبک آشپزخانه مدرن
2 مدل سبک آشپزخانه مدرن

شلف‌های دیواری

شلف‌های دیواری می‌توانند در مجلات بسیار زیبا به نظر برسند اما برای اکثر صاحب خانه‌ها لزوما ضروری نیست. در صورت طراحی آن شما باید ظروف شیک یا گلدان‌های زیبا که با کل سبک آشپزخانه همخوانی دارد تهیه کنید.

model 04 384x400 - 2 مدل سبک آشپزخانه مدرن
2 مدل سبک آشپزخانه مدرن

اما این شلف‌های دیواری به جای کابینت دیواری تبدیل به روندی بسیار جذاب شده‌اند حتی شلف‌های دیواری می‌توانند فضا را بیشتر نشان دهند مخصوصا در آشپزخانه‌های کوچک‌تر.

شلف های دیواری بسیار کاربردی هستند، بدون باز کردن درب‌های کابینت آنچه را که لازم دارید می‌بینید و برمی‌دارید و هر ظرف و یا گلدانی که به زیبایی آشپزخانه کمک می‌کند را می‌توانید روی آن بگذارید البته با توجه به کل فضا. مثلا از گلدان‌های زیبا و ظروف تزیینی به عنوان عناصر تزیینی استفاده کنید و یا یک لیوان قهوه و یا کتاب دستور غذا را برای جالب‌تر کردن شلف‌های دیواری استفاده کنید.

model 05 277x400 - 2 مدل سبک آشپزخانه مدرن
2 مدل سبک آشپزخانه مدرن

حتما سعی کنید ظاهر هماهنگ ایجاد کنید که خطر در هم بر هم نشان دادن شلف‌های باز را به حداقل برسانید.

در مورد آشپزخانه کوچک حواستان باشد که شلف‌های دیواری را بیش از حد نکنید.

این نوشته منتشر شده در وبلاگ ارسی می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *