مهم است که آشپزخانه خود را با دقت طراحی کنید، به خصوص اگر قصد دارید مدت طولانی در خانه‌ای که هستید بمانید. آشپزخانه‌ای  که به خوبی طراحی شده نه تنها عملکرد مناسبی دارد، بلکه هنگام کار در آشپزخانه، زندگی شما را با آسیب دیدگی کمر، پا و یا با محدودیت‌های دیگر، به چالش نمی‌کشد. طراحان ما برای ایجاد ایمن‌ترین، در دسترس‌ترین و کارآمدترین آشپزخانه برای خانه شما، استراتژی‌های زیادی دارند. در زیر فقط چند مثال برای آشنایی بیشتر شما آورده شده است.

استفاده از نور مناسب برای قسمت‌هایی ازآشپزخانه که کار زیادی در آن انجام می‌شود

بزرگسالان بالای 40 سال – اکثریت صاحبان خانه هستند – که نسبت به جوانان به نور بیشتری نیاز دارند. علاوه‌ براین، هیچ‌کس در نور کم به درستی نمی‌‌بیند. روشنایی برای کارایی و ایمنی ضروری است. در آشپزخانه‌ای که پایین مشاهده می‌کنید، قرارگیری نور مناسب در زیر کابینت‌ها به کاهش سایه‌ها و به دست آوردن حداکثرایمنی کمک می‌کند. نصب هالوژن‌های توکار و یا نورهای خطی مخصوص کابینت می‌تواند یک راه حل خوب باشد.

EBMQ5574 533x400 - چند راهکار جهت افزایش کارایی آشپزخانه

 

پیشخوان با ارتفاع مناسب

قد بلند یا کوتاه؛ شما برای جلوگیری ازآسیب دیدگی  کمر و آسان‌تر کردن کار خود در آشپزخانه، نیاز به یک فضای کاری مناسب  دارید. با تغییر ارتفاع countertop، که استاندارد آن حدود 15 سانتی‌متر زیر آرنج است، سطح قابل دسترس‌تری خواهید داشت و ارتفاع مناسبی برای کار بر روی یک پیشخوان را دارید.

راهنمای اندازه گیری 3 800x341 - چند راهکار جهت افزایش کارایی آشپزخانه

 

مایکروویو و فر را در ارتفاع مناسب بگذارید

قرار گیری مایکروویو، بالاتر از ارتفاع شانه و پایین تر از یک کابینت زمینی، خطرناک است. اگر جای مناسبی در نظر ندارید، طراح شما برای یافتن راه حل بهتر به شما کمک می‌کند.

فر بهتر است درون یک جزیره قرار گیرد و سمت چپ آن حتما باید یک پیشخوان برای قرارگیری سینی‌هایی داغ که از فر خارج می‌کنید باشد که کاملاً در دسترس و در مجاورت کانتر است. در نتیجه با خیال راحت ظرف داغ را روی آن بگذارید. اگر در حال بررسی صفحه ضد حرارت برای صفحه کابینت و پیشخوان خود هستید، به بخش صفحه کابینت ما مراجعه کنید؛ آنجا اطلاعاتی راجب به این موضوع وجود دارد.

 

ماشین ظرفشویی را کمی ارتفاع دهید

این کار می‌تواند ساده باشد. با اضافه کردن یک کشو در زیر ماشین ظرفشویی دیگر نیازی به خم کردن کمر نیست.

در مورد بالا بردن ماشین ظرفشویی خود به ارتفاع قابل دسترس با طراح خود صحبت کنید.

این ویژگی برای کسانی مهم است که در خم شدن و بلند کردن وسائل مشکل دارند و یا از واکر یا صندلی چرخدار استفاده می‌کنند.

 

از کشو بیشتر استفاده کنید

کشوها، مخصوصاً در کابینت‌های پایین به جای درب، دید کامل و دسترسی آسان به وسایل آشپزخانه را فراهم می‌کنند. این ویژگی خوب در هر آشپزخانه، برای کسانی که در خم شدن مشکل دارند و یا دید محدود، آن‌ها را اذیت می‌کند، ضروری است.

پیشنهادی در مورد چگونگی دسترسی بیشتر به لوازم آشپزخانه دارید؟ یا به دنبال راه حل برای یک مشکل خاص هستید؟ بخش تجهیزات و اکسسوری در کابینت را مشاهده کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

کشو نگهداری بشقاب کابینت 288x400 - چند راهکار جهت افزایش کارایی آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.