چه اتفاق‌هایی ممکن است برای کابینت‌های آشپزخانه شما بیفتد؟

لکه‌های چربی، یک علامت خودکار و یا مداد رنگی، لکه‌های مواد غذایی و یا شکلات، همه‌ی این موارد در قسمت‌هایی از آشپزخانه که فعالیت دارید ممکن است اتفاق بیافتد و تمیزی آشپزخانه‌ی شما را با چالش‌های سختی مواجه کند. کابینت‌های رنگ شده می‌تواند سال‌های سال زیبایی و دوام خود را حفظ کند در صورتی که شما راه‌های مراقبت از کابینت‌های خود را بدانید.

با این وجود در مواجهه با لکه‌های مواد غذایی و اثر انگشت  به شما راه‌کارهایی پیشنهاد می‌شود که بتوانید درخشش کابینت‌های آشپزخانتان را حفظ کنید. در اینجا چند نکته در مورد نحوه تمیز کردن کابینت‌های رنگ شده با حداقل مواد لازم پیشنهاد شده است.

VDKT0594 712x400 - نحوه تمیز کردن و مراقبت از کابینتهای رنگ شده

 

نگهداری‌های مرتب از کابینت‌های رنگ شده

این کار را شما باید به صورت هفتگی انجام دهید، گرد و غبار روی کابینت آشپزخانه را با یک پارچه مرطوب -یک دستمال میکروفیبری عالی است- و با یک حوله نرم پاک کنید. استفاده از پارچه‌های خیلی خیس که ممکن است باعث ایجاد رطوبت در گوشه‌ها شود را کنار بگذارید. از جلا، روغن یا موم استفاده نکنید.

مراقبت روزانه

یک پارچه میکروفیبر مرطوب ممکن است  برای این کارعالی باشد در غیر این صورت، محلولی را انتخاب کنید  که مناسب تمیزکردن  کابینت آشپزخانه باشد و به آن آسیب نرساند، بتواند چربی‌ها و گریس‌ها راکامل پاک کند و باعث ایجاد خط وخش روی آن نشود.

برای از بین بردن اکثر لکه‌ها و چربی‌ها، شما همه‌‌ی لوازم مورد نیاز را در آشپزخانه خود دارید و آن هم ساختن یک محلول شستشوی ساده می‌باشد. یک تکه صابون لباسشویی را با یک فنجان سرکه سفید و یک لیتر آب مخلوط کنید. یک دستمال سفید نرم را مرطوب کنید، سپس نقطه‌های کوچک چربی را با حرکتی آرام به صورت دایره ‌ای تمیز کنید، سپس برای گرفتن بوی بد سرکه آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

2082dcb27382ad65a06cebee800ee1d4 400x400 - نحوه تمیز کردن و مراقبت از کابینتهای رنگ شده

محصولات شوینده  بی‌خطری نیز در بازار وجود دارد، اما  قبل از استفاده از هر محصول، آن را پشت درب کابینت خود امتحان کنید تا مطمئن شوید آسیبی به رنگ کابینت آشپزخانه‌ی شما نمی‌زند. از اسفنج‌های زبر، پاک‌کننده‌هایی که دارای ذرات زبر هستند و شوینده‌های دارای آمونیاک یا صابون‌های روغنی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

آسیب نرسانید!

خراش‌ها  و تغییر رنگ‌هایی که ممکن است در کابینت‌های رنگ شده‌ی شما ایجاد شود نیاز به ترمیم و رنگ  مجدد دارد. دقت کنید که رنگ دوباره کابینت‌های رنگ شده، کار پیچیده‌ای است و تولید کننده‌های کابینت شما، باید کار تعمیر را به عهده بگیرند.

 

 

IMG 0957 1 576x400 - نحوه تمیز کردن و مراقبت از کابینتهای رنگ شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.