همه‌ی ما می‌دانیم، آشپزخانه جایی است که اکثر فعالیت‌های خانواده در آنجا اتفاق می‌افتد. جایی که آشپزی، غذا خوردن، مشق شب، پرداخت قبض، گفتگوها و جر و بحث‌ها و یا خنده و عشق در آنجا اتفاق می‌افتد.

آیا شما آشپز خانه هستید یا خیر؛ در واقعیت همه‌ی ما زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می‌کنیم. مطمئنا مهترین جنبه آشپزخانه دکور و کابینت آن است و نباید جنبه‌های ساختاری و عملکردی آشپزخانه را نادیده بگیریم تا یک فضای مطلوب داشته باشیم. بنابراین به همین دلیل که زمان زیادی را در آشپزخانه می‌گذرانیم باید از محیط لذت ببریم نه اینکه مجبور به تحمل آن باشیم.

سه موضوع مهم در کابینت آشپزخانه وجود دارد که در صورت داشتن مشکل می‌توانید با صرف هزینه متناسب آن را برطرف کرده و از فضای آشپزخانه خود لذت بیشتری ببرید.

موضوع اول: فضای ذخیره‌سازی به اندازه کافی نیست

هر فرد ممکن است به این موضوع فکر کند که فضای ذخیره‌سازی کافی در کابینت آشپزخانه خود ندارد و برای جبران آن، بسیاری از مردم وسایل خود را در کابینت‌ها انبار می‌کنند. تجمع لوازم سنگین می‌تواند باعث آسیب به کابینت‌ها شود و یا حتی اسباب سبک، مانند ظرف‌های پلاستیکی که روی هم چیده شده‌اند در هنگام جابجایی و سقوط می‌تواند موجب آسیب به شما گردد.

هر کدام از لوازم آشپزخانه می‌تواند جای مخصوص به خود را داشته باشد. ایجاد فضاهای ذخیره‌سازی مناسب باعث جلوگیری از بی‌نظمی و ایجاد آسیب‌های احتمالی می‌گردد.

در بخش ذخیره سازها می توانید انواع اکسسوری ها را مشاهده نمایید یا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 88559373 تماس بگیرید.

موضوع دوم: فضای کانتر ناکافی است

صفحات کوچک کانتر باعث می‌شود لوازم کار، جای مناسبی نداشته باشند و به سمت کناره‌ها هل داده شوند و احتمال افتادن آن‌ها زیاد گردد، ضمن آنکه باعث دست و پاگیر شدن وسایل شده و کار کردن را سخت می‌نماید. شما مجبور به تحمل کردن چنین محیط کاری‌ای نیستید. می‌توانید با تغییر مناسب نقشه‌ی کابینت آشپزخانه، فضای کار بیشتری داشته باشید و آشپزی را برای خود ساده‌تر نمایید.

موضوع سوم: نور آشپزخانه کم است

اغلب نور آشپزخانه به عنوان یک عنصر طراحی نادیده گرفته می‌شود. روشنایی ناکافی در هر اتاق منجر به ایجاد یک وضعیت نامطلوب می‌گردد؛ به طور خاص در آشپزخانه که از وسایل تیز و برنده و یا وسایلی با حرارت زیاد استفادهمی‌شود نور کم می‌تواند خطرات زیادی داشته باشد. بسیاری از لوازم شما در کشوها و گنجه‌های با نور کم قرار دارند و در هنگامی که به دنبال آن‌ها هستید ممکن است به لوازم و یا خود شما آسیب برسد.

بسیاری از صاحبخانه‌ها نوارهای ال‌ای‌دی و یا نور نقطه‌ای را برای روشنایی کابینت آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند . اگرچه این مسئله می‌تواند برای بسیاری از گوشه‌های تاریک نور مناسبی تامین نماید اما راه حل نهایی نیست. ایجاد قفسه‌های باز و یا شناور در کنار کابینت‌ها می‌تواند نور طبیعی و مصنوعی را برای دسترسی به نقاط تاریک در اختیار شما قرار دهد.

این نوشته منتشر شده در وبلاگ ارسی می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *