صفحه کابینت

 

محصولات زیادی جهت صفحه‌ی روی کابینت وجود دارد که تصمیم گیری در مورد آن کار ساده‌ای نیست. تطابق یا تضاد رنگ، جنس و ابزار به‌کار برده شده سوالاتی است که در مورد صفحه می‌شود. تقسیم‌بندی زیر در انتخاب صفحه به شما کمک می‌نماید.

سنگ طبیعی

وقتی امکان انتخاب سنگ طبیعی وجود دارد جایی برای فکر کردن باقی نمی‌ماند. سنگ طبیعی ظرافت را در یک آشپزخانه تعریف می‌کند. حتی یک آشپزخانه‌ی متوسط، ​​وقتی از زیبایی یک میز با سنگ طبیعی بهره می‌برد، فضا کاملا لوکس به نظر می‌رسد.

همواره سنگ طبیعی یک ماده گران قیمت بوده، اما در انتخاب آن باید دقت شود چرا که ممکن است نواقصی مانند ترک و یا تخلخل که موجب لک‌پذیری می‌شود داشته باشد. سنگ طبیعی نسبت به حرارت مقاوم است اما اگر بخواهید نسبت به مواد شوینده و اسیدها نیز مقاومت خوبی داشته باشد باید از نوع کوارتز آن استفاده کنید.

کوارتز

کوارتز شبیه‌ترین ماده به سنگ طبیعی است که 93%  آن را سیلیس تشکیل می‌دهد. نگهداری آسان، صفحات یکنواخت و بدون نقص و مقاوم در برابر لک، حرارت و خش‌پذیری، از ویژگی‌های یک صفحه کوارتز است.

سرامیک

بعضی شرکت‌ها اقدام به تولید سرامیک‌هایی جهت استفاده در کانتر کرده‌اند. مقاومت بسیار بالا در مقابل اجسام تیز و حرارت، پاک شوندگی راحت از ویژگی‌های منحصر به فرد سرامیک است.

کورین

صفحه‌ی کورین از ذرات اکرلیک و رزین تشکیل می‌‌شود. درزهای تقریبا نامرئی، قابیلیت فرم‌پذیری و آنتی‌باکتریال بودن از ویژگی‌های کورین است. در مقابل آسیب در برابر آفتاب، تابه‌ی داغ و خش‌پذیری از ویژگی‌های منفی آن است.

چوب

کانتر چوبی فضای گرم و زیبایی را ارائه می‌دهد. چوب‌های سخت مانند بلوط و افرا به صورت فینگرجوینت، گونه‌هایی هستند که بیشتر به عنوان چوب کانتر استفاده می‌شوند. خش‌برداری، قیت بالا و امکان ترک خوردن در مقابل ماندگاری و زیبایی منحصر بفرد، انتخاب را سخت می‌کند.

چوب فراوری شده‌ی بامبو به عنوان یک متریال نسبتا جدید، علاوه بر مزایای چوب ویژگی‌های منفی آن را ندارد.

صفحات لمینیت

ورق‌های ام‌دی‌اف و یا پی‌وی‌سی با لایه‌ای از HPL روکش در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف روکش شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.